איך בוחרים מכסחת דשא?

ישנו מגוון רחב של מכסחות דשא ולכן חשוב לדעת להתאים את המכסחת הנכונה עבורך
בחיפוש מהיר תוכלו לגלות שמגוון הסוגים השונים של מכסחות דשא הינו רחב מאוד. ניתן למצוא מכסחות דשא הפועלות על חשמל, סוללות, או בנזין. כמו כן קיימות מכסחות דשא נדחפות, מתנייעות, או אפילו טרקטורונים לכיסוח דשא. כאשר רוצים לרכוש מכסחת דשא, חשוב להתאים את סוג המכסחת לסוג השימוש שיעשה בה. למשל, אין צורך לקנות טרקטורון לכיסוח דשא לחצר ביתית בגודל 120 מ"ר, כמו ששימוש במכסחת דשא ידנית למדשאות גדולות ופארקים ציבוריים גם לא יהיה יעיל.

מהם סוגיהם ושימושיהם השונים של מכסחות דשא?

  • מכסחת דשא חשמלית – מכסחת זו פועלת על מנוע חשמלי. לרוב מכסחת דשא חשמלית תקבל את אספקת החשמל על ידי כבל המחובר לשקע חשמלי. עקב כך, מכסחת דשא חשמלית מתאימה בעיקר לחצרות ביתיות קטנות, בהן ניתן לחבר את המכסחת לשקע חשמלי קרוב. כמו כן, רוב המכסחות החשמליות הינן מכסחות דשא נדחפות ידניות המתאימות לרוב לשימוש במדשאות קטנות. ניתן למצוא מכסחות חשמליות בנפחי מנוע והספקים חשמליים שונים, המתאימים לגדלים שונים של חצרות.
  • מכסחת דשא בנזין – מכסחת דשא הפועלת על מנוע בנזין, גם מכסחות מסוג זה ניתן למצוא בנפחי מנוע שונים. כמו כן, ישנם סוגים שונים של מכסחות דשא הפועלות על מנוע בנזין, כגון מכסחת דשא נדחפת ומכסחת דשא מתנייעת. לכן, מכסחות דשא בעלות מנועי בנזין יכולות לשמש גם בגינות גדולות יותר מגינות ביתיות ממוצעות. גם במקרה זה ניתן למצוא מכסחות דשא בגדלים שונים, המתאימות למדשאות בגדלים שונים. מאחר ומכסחת דשא בנזין אינה מוגבלת בתנועה עקב כבל חשמלי, ניתן להשתמש בה בהתאם לגודל המנוע, למדשאות פרטיות וגם למדשאות ציבוריות גדולות.
  • טרקטורון כיסוח דשא – טרקטורונים לכיסוח דשא מתאימים במיוחד לכיסוח מדשאות מאוד גדולות כגון פארקים ציבוריים, מגרשי גולף, וגני אירועים. מאחר ובמדשאות גדולות קשה לדחוף מכסחת דשא ידנית, או ללכת אחרי מכסחת מתנייעת, הפתרון הטוב ביותר הוא לרכב על גבי טרקטורון כיסוח. טרקטורונים אלו מגיעים בגדלים שונים, עם סלי איסוף גדולים אשר יכולים להכיל כמויות גדולות של דשא מכוסח. טרקטורונים אלו לרוב יהיו מבוססים גם הם על מנוע בנזין.


כאשר מתאימים את סוג המכונה לגודל הגינה ניתן לחסוך מאמץ וכסף רב
מכסחות דשא לשימוש ביתי יהיו קטנות יותר ולכן גם זולות יותר ממכסחות מקצועיות לשימוש נרחב. כמו כן, שימוש במכסחת דשא ביתית לכיסוח מדשאות ציבוריות נכבדות עלול לגרום לשחיקה מהירה של המכסחת, בעוד שימוש בטרקטורון כיסוח לאותה מטרה לא יפגע בו. לכן, לפני שרוכשים מכסחת דשא חדשה, חשוב להבין מהו נפח המנוע וכוחות הסוס שלו, מהו שטח הכיסוח המקסימאלי שלה, ומהי שיטת ההפעלה (ידנית, מתנייעת, וכו'). על ידי התאמה נכונה בין מכסחת הדשא לשטח אותו היא מיועדת לכסח, ניתן לחסוך מאמץ וכסף רב.