כיצד בוחרים נעלי עבודה?

במפעלים ואתרי בניה, נעל היא הרבה יותר מפריט לבוש ואופנה
נעלי עבודה הן אחד מפריטי הבטיחות החשובים ביותר בכל סוג עבודה שהיא. הנעל מגינה על כפחות הרגליים מחומרים מסוכנים, מפגיעה עקב נפילת עצמים כבדים, מונעת התחשמלות, ומקנה בטיחות לכפות הרגליים. מאחר ונעל עבודה משמשת לימי עבודה שלמים, חשוב להקפיד גם על נוחות הנעל בנוסף לבטיחות. הרי עובד שהנעליים אינן נוחות לו יעבוד פחות טוב ובצורה פחות בטוחה. לכן, כאשר רוכשים ציוד מגן עבור העובדים במפעל, באתר הבנייה, או במחסן, חשוב להקפיד גם על רכישת נעלי עבודה מתאימות.

כיצד בוחרים נעלי עבודה?

  • נוחות – אחד הקריטריונים החשובים שבמקרים רבים נוטים לשכוח מהם, הוא נוחות הנעל. במקומות עבודה רבים העובדים עומדים, הולכים, וסוחבים במשך רוב שעות העבודה. לכן, חשוב לבחור נעליים נוחות שניתן להתאים בהם מדרסים אורתופדיים אשר יאפשרו לעובדים נוחות מקסימלית בזמן העבודה.
  • נעל סגורה – כמובן שאחד מהקריטריונים החשובים ביותר בנעלי עבודה היא שהנעל תהיה סגורה. נעל סגורה מגינה על הרגל משפיכה של כימיקלים, מכניסת חומרים לנעל, ומפגיעה עקב נפילת עצמים כבדים. כמו כן, נעל סגורה וגבוהה תשמור גם על הקרסוליים של העובדים ותמנע נקעים חוזרים עקב עבודה פיזית ממושכת.
  • אטימות הנעל – לא מספיק שנעל עבודה תהיה נעל סגורה. חשוב לוודא שהנעל אטומה בפני חדירת נוזלים. בין אם הנעל משמשת לעבודה במפעל העושה שימוש בכימיקלים, או אם באתר בנייה, חשוב שהנעל תהיה אטומה בפני נוזלים שונים. בכדי להבטיח את אטימות הנעל חשוב לבחור נעלי עבודה העשויות מעור או מחומר דמוי עור המספקים אטימות מוחלטת של הנעל.
  • סוליות גומי עבות – סוליית גומי עבה מקנה בטיחות בכמה רמות שונות ולצרכים שונים. הרמה הראשונה היא במפעלים, סוליית גומי עבה תמנע חדירה של כימיקלים וחומרים מסוכנים לתוך הנעל. בנוסף, נעילת נעלי עבודה בעלות סוליית גומי עבה תמנע חדירה של מסמרים וחפצים חדים לכף הרגל של העובדים, בין אם באתר בניה או בכל מקום עבודה אחר בו עלולים להיות חפצים כאלו. כמו כן, סוליית גומי עבה תמנע התחשמלות של עובדים כדוגמת חשמלאים או עובדים אחרים המתעסקים בחשמל. נוסף על כל אלו, סוליית גומי עבה היא לרוב נוחה יותר ותעזור לשמור על הנוחות של העובדים שלכם לאורך יום העבודה.

כאשר בוחרים נעלי עבודה חשוב להתאימן לסביבת העבודה שלכם

ישנם מספר דגשים לבחירת נעלי עבודה המתאימים לכל מקומות וסביבות העבודה, ואלו הם הדגשים שצוינו קודם לכן. עם זאת, ישנן עבודות ומקומות עבודה המצריכים מיגון נוסף ותכונות מיוחדות נוספות לנעלי העבודה. למשל, ניתן למצוא נעלי עבודה מיוחדות לחשמלאים המכילות מגן אנטי סטטי המונע התחשמלות של העובד. כמו כן, ישנו מגוון רחב של נעלי עבודה המכילות כיפת ברזל אשר מגינה על אצבעות הרגליים מפני פגיעה מחפצים חדים או כבדים. לכן, טרם רכישת נעלי עבודה חשוב למצוא את הנעל המתאימה ביותר לסביבת העבודה שלכם.