המדריך השלם לבחירת סולמות

סולם הינו אחד הכלים ההכרחיים ביותר בכל בית ובכל עסק
סולם הינו אחד מהכלים השימושיים ביותר לכל סוג עבודה או מטלה המצריכה עליה לגובה. החל מהחלפת נורה ועד לתיקון רעפים בגג, צביעת תקרות וקירות גבוהים ועוד מגוון רחב מאוד של עבודות. כמו כן, קיים מגוון מאוד רחב של סוגי סולמות, המתאימים לעבודות שונות. לצורך העניין, אין שום סיבה לקנות סולם מקצועי הביתה, ומנגד, סולם ביתי נמוך לא יהיה יעיל עבור צבע או חשמלאי. לכן, ניתן למצוא סוגים שונים ומגוונים של סולמות תוצרת סולמות חגית.

אילו סוגים של סולמות יש בשוק?

  • סולם ביתי – סולמות ביתיים לרוב יהיו סולמות מתקפלים בעלי מדרגה רחבה בשלב האחרון. סולם מתקפל מקנה בטיחות גבוהה לעבודה ביתית המאפשר שימוש בסולם גם כאשר אין מישהו שיוכל להחזיק ולאבטח את הסולם בזמן העבודה. לרוב סולמות חגית יציעו סולמות ביתיים העשויים מאלומיניום, שכן זהו חומר קל אשר נוח מאוד לשימוש ביתי. כמו כן, ניתן למצוא סולמות ביתיים בגבהים שונים בהתאם לסוגי העבודות השונות המצריכות סולם בבית.
  • סולם מתקפל מקצועי – גם בתחום המקצועי ניתן למצוא סולמות מתקפלים. כמו בסולם המתקפל הביתי, סולם מתקפל מקצועי מקנה בטיחות למשתמש בזכות המשענת שלו. עם זאת, חברת סולמות חגית מציעה סולם מתקפל כפול למקצוענים. כלומר, בעוד בסולם מתקפל ביתי יהיו שלבים רק בצד אחד של הסולם והצד השני יהווה רק משענת לרצפה, בסולם מתקפל מקצועי יהיו שלבים משני צדדי הסולם, בכדי לאפשר עבודה במקביל של שני אנשי מקצוע. כמו כן, ניתן למצוא סולמות מתקפלים טלסקופיים המאפשרים הארכה והגבהה של הסולם לגבהים שונים בהתאם לגובה העבודה הנדרשת.
  • סולם נשען – סולם זה הינו דגם הסולם הקלאסי והוותיק ביותר. סולם יחיד אשר משעינים על גבי קיר, המאובטח על ידי אדם נוסף בזמן השימוש בסולם. ניתן למצוא מגוון רחב של סולמות נשענים, החל מסולמות פשוטים ועד לסולמות שחילים או טלסקופים הניתנים להארכה עד לגובה המתאים. היתרון הגדול של סולם נשען הוא שהוא מאפשר עבודה בצמוד לקיר, בעוד סולם מתקפל לרוב אינו מספיק קרוב לקיר עקב הרגל הנוספת שלו.
  • סולם ג' – סולם מסוג זה הינו סולם שימושי ובטיחותי ביותר המשלב בין הבטיחות של סולם מתקפל לנוחות של עבודה בסמוך לקיר בסולם נשען. סולם זה הינו סולם בצורת האות ג', הוא בעל משענת רגל כמו בסולם מתקפל, אבל הסולם עצמו ממשיך לגובה רב יותר מנקודת החיבור של המשענת. ניתן למצוא סולמות ג' רגילים או שחילים תוצרת סולמות חגית.

כאשר בוחרים סולם חשוב להתאימו לסוג העבודה

במקרים רבים נדרשת עבודה על סולם כאשר אין אדם בסביבה שיכול לאבטח את הסולם, לכן במקרים אלו נרצה לבחור בסולם מקפל או סולם ג'. במקרים אחרים, נרצה לבצע עבודה בסמוך לקיר המתאפשרת רק בשימוש בסולם נשען או סולם ג'. לכן, חשוב מאוד לבחור את הסולם לפי אופי העבודה אותה אנו מעוניינים לבצע. סולמות חגית מציעה מגוון רחב של סולמות שונים המתאימים לכל סוגי העבודות.