כיצד נבחר את מסור השולחן המתאים עבורנו?

מסור שולחן הינו פריט חובה בכל נגריה
על מנת לבצע חיתוכים מדויקים בעץ, חובה להחזיק במסור שולחן (או: משור שולחן) איכותי ואמין, שכן מסור שולחן הינו הכלי השימושי ביותר בתחום הנגרות. מסור שולחן הוא למעשה מסור חשמלי בעל להב דיסק מסתובב, המקובע לשולחן או מחובר לשולחן מובנה.
ניתן למצוא מסורי שולחן בגדלים שונים, בעומקי חיתוך שונים, לחיתוך עץ ולחיתוך אלומיניום, ובעלי פונקציות מגוונות. לכן, לפני שרוכשים מסור שולחן חשוב להכיר את ההיצע הקיים בשוק, ולהכיר היטב את ההבדלים בין מסורי השולחן השונים הקיימים בשוק.

ניתן למצוא מסורים לשימוש ביתי או תעשייתי

  • מסור שולחן לשימוש ביתי – אנשים רבים רוכשים משור שולחן לשימוש ביתי בכדי לבצע עבודות ניסור של עץ ומתכת ללא צורך ללכת לנגריה בכל פעם מחדש. כמו כן, משור שולחן ביתי יכול להתאים מאוד גם לשימוש של נגרים חובבים. משור ביתי לרוב יהיה קטן יותר בעל עומק ניסור קטן יחסית, ובעל מנוע די חלש. לכן, משור שולחן ביתי מתאים בעיקר לעבודות נגרות קטנות ולחיתוכים אשר אינם דורשים זמן רב. משור ביתי מתאים במיוחד לחלקי עצים קטנים עד בינוניים. כאשר בוחרים משור ביתי חשוב להקפיד לרכוש משור של חברה טובה ואמינה אשר יחזיק מעמד לאורך זמן.
  • מסור שולחן לשימוש תעשייתי – מסור שולחן תעשייתי ישמש לרוב נגריות גדולות או מפעלי עץ ומתכת גדולים. מסור שולחן תעשייתי לרוב יופעל על ידי מנוע חזק יותר אשר יאפשר פעולות ניסור קשות ומורכבות יותר מאשר מסור ביתי, ודגמים מסוימים אף יאפשרו ניסור בזוויות משתנות. פעולות מורכבות יכולות להיות פעולות ניסור של חלקי עצים בינוניים עד גדולים, ניסור של עצים עבים במיוחד, או עבודות ניסור ארוכות הדורשות מסור שיכול לעבוד רצוף במשך זמן רב. ניתן למצוא סוגים שונים של מסורי שולחן תעשייתיים אשר פועלים בדרכים שונות. כמו כן, ישנם דגמים של מסורי שולחן תעשייתיים אשר יכולים לנסר גם מתכת בנוסף לעצים ולכן יעילים מאוד לשימוש תעשייתי מגוון ונרחב. נוסף על זאת, קיימים בשוק מסורי שולחן ניידים אשר יכולים לשמש בעלי מקצוע המספקים שירות בבית הלקוח.

כאשר רוכשים ומשתמשים במסור שולחן חייב להקפיד על בטיחות
בעת רכישת מסור שולחן חשוב לוודא שהמסור מיוצר על ידי חברה מוכרת ואמינה אשר עומדת בכלל תקני הבטיחות. עבודה עם מסור הינה עבודה מסוכנת אשר עלולה להסתיים באיבוד אצבע או יד ולכן חשוב להקפיד לרכוש מסורים מחברות אמינות ובטיחותיות. כמו כן, בזמן העבודה עם משור שולחן חשוב מאוד להקפיד על הוראות הבטיחות לעבודה עם משור. הוראות אלו כוללות בין היתר: עבודה בערנות גבוהה, עבודה ללא כפפות, חבישת משקפי מגן, שימוש באטמי אוזניים, וכמובן קריאת הוראות היצרן לפני השימוש הראשוני במסור. עבודה בטוחה עם מסור תבטיח שתוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן רב.