לבחור קומפרסור שיענה לצרכים שלכם

אחד המכשירים שכיום יש להם ביקוש שהולך וגובר, הוא הקומפרסור. קומפרסור, או כפי שהוא נקרא בעברית - מדחס, הוא מכשיר שיש לו כביכול שימוש אחד בלבד. הוא לוקח לתוכו אוויר, דוחס אותו, ואז פולט אותו החוצה כשהאוויר דחוס בלחץ גבוה. לכאורה, פעולה פשוטה מאד. בפועל - זו אחת הפעולות שעשו מהפך של ממש באופן שבו אנו חיים את חיינו. בעזרת מדחס איכותי, אפשר לבצע כעת שורה של פעולות שעד היום דרשו מאתנו עבודה פיזית ומאומצת.

לחץ אוויר גבוה מאפשר לבצע ניקוי למשטחים מגוונים - מהשטיח שנמצא בבית שלכם ועד לניקיון של מכשירים אלקטרוניים כמו המחשב. השימוש בקומפרסור מאפשר אף לנפח ולהכניס אוויר במוצרים רבים. כך, אם רציתם תמיד לנפח את מזרן הים שלכם או את הסירה שלכם - יש לכם מכשיר שיוכל לבצע זאת בקלות ותוך מספר שניות. אם צריך להעיף החוצה את העלים והלכלוך שהצטברו בגינה שלכם, לנקות משטחים אחרי שיפוץ, ובקיצור - לעבוד עם כל מכשיר שדרוש לחץ אוויר גבוה - המדחס הוא התשובה. אז איך תבחרו בדגם הנכון שיתאים לכם?

הבדלים רבים בין הדגמים
למרות שפעולתו של כל מדחס נראית בסיסית למדי, חשוב להבין שיש הבדלים של שמיים וארץ בין כל הדגמים, וחשוב להבין אותם בכדי שתוכלו לבחור בדגם שיתאים לכם.

קודם כל, בבואכם לבחור קומפרסור, כדאי לשים לב מה מנגנון ההפעלה שלהם. ישנם קומפרסורים אשר פועלים תוך חיבור לתשתית החשמל, בעוד שיש כאלו עם מנוע עצמאי שפועלים על בסיס תדלוק. אם אתם לא מתכוונים להזיז יותר מידי את הקומפרסור והוא יעבוד בתוך חדר אחד עם תשתית חשמל - אפשר לבחור בדגם שמחובר לחשמל. לעומת זאת, אם אתם תרצו לנייד את המדחס תוך כדי עבודה -  כדאי לבחור בדגם עם מנוע.

תכונה נוספת שיש לשים לב אליה, הוא משך העבודה של הקומפרסור (בהנחה שמדובר על דגם שמופעל על מנוע ולא על חשמל). יש קומפרסורים שיכולים לעבוד למשך שעות ארוכות, ולעתים לפעול 24 שעות ביממה ברצף ללא תדלוק - לעומת אלו שידרשו תדלוק בכל שעתיים, ויש לבחור בדגם מתאים שיענה לצרכים שלכם ולתדירות השימוש.

כמובן שבבחירת מדחס, יש לשים לב ליכולת תפוקת האוויר שלו. אם המכשיר יכול לספק יותר אוויר בזמן קצר יותר ובלחץ גבוה יותר - סימן שאפשר להפעיל בעזרתו מכשירים יותר כבדים, ואפשר לבצע עבודות שנחשבות מורכבות פי כמה. עם זאת, אם אתם זקוקים לקומפרסור לבית בלבד - אפשר שתבחרו בדגם עם ספיקת אוויר נמוכה יותר דווקא.

לשים לב לכל פרט ופרט
בנוסף לכל הפרטים שציינו עד כה, שימו לב שבבחירת קומפרסור, כדאי גם לשים לב לתכונות נוספות, כמו למשל הרעש שהוא מפיק. ישנם מדחסים עם מנגנון השתקה מובנה, שמאפשר לכם לבצע עבודות שלא יפריעו לשכנים. יש מדחסים שקל יותר לנייד ממקום למקום ויש כאלה שנועדו להישאר במקומם לעד. כך, תוכלו לבחור בדגם שיתאים לכם יותר מכל.