יתרונות של שואב אבק רובוטי

רומבה הוא שמו של שואב אבק מוצלח המציע המון יתרונות עבור לקוחות פרטיים, בעלי עסקים וגם מנהלי מפעלים, חנויות או ארגונים. בשנים האחרונות החלו שואבי האבק המתקדמים להחליף את מכונות הניקוי הרגילות. עלותם האטרקטיבית והאופן בו ניתן לשלב אותם בבית או בעסק הם רק חלק קטן מהסיבות להצלחה. זהו מוצר חשמל פופולארי בארץ ובעולם ולכל שואב אבק יש מאפיינים ייחודיים שכדאי להכיר. היכרות מן הסוג הזה תבטיח התאמה אופטימאלית של השואב לצרכי הלקוח ולמשאבים העומדים לרשותו.

סוגים של שואבי אבק
ראשית, השוואה בין שואבי אבק מעלה שני סוגים של מנגנונים. הסוג הראשון מבוסס על מנגנון צנטריפוגלי בה ישנה מברשת אחת בלבד, שתפקידה להגיע אל הפינות ולבצע פעולה סיבובית בתחתית. הסוג השני הוא שאיבה ישירה שבה יש שתי מברשות המכניסות את הלכלוך באופן ישיר אל תוך השואב. זהו פתרון אידיאלי נגד לכלוכים קטנים והוא נפוץ במשרדים, לעומת המנגנון הצנריפוגלי המתאים לבתים פרטיים היות והוא מסוגל לשאוב שערות של בעלי חיים.

שנית, קיימת אפשרות של רכישת שואב אבק עם מטלית. המטרה של המטלית היא לנגב את הרצפה באמצעות סמרטוט, המוצמד בדרך כלל אל החלק התחתון. עם זאת, השימוש במטלית בא על חשבון היכולת של השואב לעלות על שטיחים. זו פונקציה הקיימת בשואבי רומבה וגם בדגמים אחרים הנפוצים בקרב הלקוחות.

איכות הסינון ובחירת שואב לפי קיבולת
היתרון המשמעותי ביותר של שואב אבק רובוטי הוא איכות הסינון. האוויר שנכנס אל תוך השואב נפלט ממנו בשלב מסוים בחזרה אל חלל החדר, וככל שדרגות הסינון עולות כך רמת הלכלוך שחוזרת תהיה קטנה. ישנו תו תקן בינלאומי הנקרא HEPA המציין מהו כושר הסינון של השואב. הישענות על הנתון הזה יכולה לעזור בעת בחירת פתרון ניקוי לטווח הארוך. בנוסף, יש שואבי אבק עם מנגנונים אנטי אלרגניים לסינון קרדית האבק או כל חומר אחר העלול לגרום אלרגיות.

הקיבולת של השואב נמדדת בליטרים ותא האחסון הוא זה שקובע באופן ישיר את זמן העבודה האופציונאלי. בתים המתלכלכים במהירות או במקומות בהם יש יש חיות מחמד דורשים הפעלה אינטנסיבית של השואב ותא אחסון רחב וגדול. רצוי למצוא את האיזון הדרוש בין תא האחסון של השואב, זמן הסוללה והיכולות המעשיות. מבחינת עוצמת הרעש, ההמלצה היא לבחור בשואב אבק עם עוצמה של עד 85 דציבלים בלבד. אפשר לבדוק את עוצמת הרעש של השואב על פי המפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן. רצוי להימנע מבדיקה באולם תצוגה שהוא ממילא רועש, היות ובצורה כזו קשה להשיג אינדיקציה ברורה ומוחלטת.

קבלת שירות ואחריות מטעם היבואן
שואבי רומבה נחשבים איכותיים ומיובאים לארץ על ידי גורמים רשמיים. בכל מקרה של רכישת מוצרי חשמל יש משמעות אדירה לשמו של היבואן ולתקופת האחריות אותה הוא מעניק. עדיף לרכוש את המוצר מיבואן רשמי וליהנות מגיבוי בכל מקרה של תקלה או נזק. המלצה אחרת היא לברר לגבי נותני השירות, חלקי החילוף ועלותם. אפילו שואבי אבק מתקדמים ויקרים מתקלקלים לעיתים או צוברים בלאי: בדקו זאת מראש ומנעו הוצאות מיותרות.