גנרטור

 

ייצור חשמל בכל מקום
רשת החשמל הארצית לא נמצאת בכל מקום. למעשה, יש סיבות רבות בגללן נזדקק לייצור חשמל חיצוני – החל מקמפינג בטבע בו יש צורך בתאורה למשל, דרך הפעלת ציוד מכני כבד בתיקונים בשטחי חוץ ועד להפעלת מערך צבאי אם רפואי שלם כאשר ישנה הפסקת חשמל. הגנרטור הוא הפתרון למצבים אלו. מכשיר זה מאפשר ייצור חשמל באמצעות שימוש בדלק. שריפת הדלק יוצרת סיבוב של מגנט, אשר נמצא בתוך סליל מתכתי. סיבוב של מגנט בתוך סליל היא פעולה שיוצרת חשמל. דבר זה מאפשר למעשה ליצור חשמל לכל צורך ובכל מקום אפשרי.


איך בוחרים במכשיר הנכון?
כאשר צריכים לבחור גנרטור, חשוב להתייחס למאפיינים מסוימים שיאפשרו לכם לבחור את המכשיר הנכון:

  • גודל המכשיר – מכשירים נעים בין גודל ומשקל שניתן להחזיק ביד אחת לבין כאלו שהם כה גדולים וכבדים על כדי כך שמכונות הרמה צריכות להרים אותם. גודל המכשיר הוא בעל קשר ישיר להספק החשמל שהוא מייצר. המכשירים הקטנים מתאימים לשימוש באירועים וביציאה לטבע, כמו פיקניק, קמפינג וימי הולדת בחוץ. לעומת זאת, המכשירים הגדולים ביותר מייצרים די חשמל כדי לספקו לבניין שלם או אפילו למערך בניינים, ואת המכשירים הללו ניתן למצוא בעיקר בבתי חולים ובמחנות צבאיים.
  • ניידות – הניידות, בדומה לגודל, קשורה גם היא למטרות השימוש במכשיר. כיום קיימים מכשירים אשר מספקים ניידות רבה, באמצעות גלגלים או באמצעות משקל קל וגודל קטן. המכשירים שאינם מספקים ניידות קלה מתאימים לשימושים מוסדיים יותר.
  • רעש – גנרטורים עשויים לייצר רעש רב, עקב פעולת הצתת הדלק וסיבוב המגנט. הרעש אינו בהכרח מפריע אם המכשיר מוצב במרחב רב ממוקד הפעילות, ולמעשה במפעלים או בבתי חולים ישנם חדרים מיוחדים המיועדים למכשירים אלו, אשר בנויים עם אמצעים שחוסמים רעש. לעומת זאת, עבור אירועים, בהם הרעש עשוי מפריע עד מאוד, עדיף לבחור במכשיר שמכיל משתיק רעשים. זהו אמצעי מיוחד שחוסם את גלי הקול שיוצאים ממנו. כיום מרבית המכשירים הקטנים והניידים מכילים את משתיק הרעשים.
  • מייצב מתח – זהו אמצעי שגורם לכך שהמתח החשמלי המיוצר יהיה קבוע לאורך זמן. דבר זה חשוב במיוחד כאשר עובדים עם מיכון חשמלי כבד, כיוון ששינויים גדולים במתח החשמלי עשויים להזיק לו. כיום מרבית המכשירים מיוצרים עם מייצב זה ותמיד עדיף לבחור במכשיר עם מייצב.

    בחרו בחברה איכותית לייצור חשמל בטיחותי ויעיל
    קניית גנרטור אינה עניין של מה בכך. מדובר במכשיר בעל סכנות בטיחותיות שכן הן מדובר בשימוש בחשמל במתח גבוה והן בהצתת דלק. לכן, תמיד עדיף לבחור בחברה בעלת שם עולמי אשר מקפידה על הבטיחות באופן מלא. יתרון נוסף של בחירה בחברות איכותיות הוא היעילות האנרגטית של המכשירים – כלומר, במכשיר איכותי יש צורך בפחות דלק לעומת מכשירים אחרים, לייצור אותו ההספק החשמלי.